Aİ-Azərbaycan Biznes Mühiti Hesabatı 2021 COWI Belçika tərəfindən Azərbaycan-Fransa Ticarət və Sənaye Palatası (AFchamber), İtaliya-Azərbaycan Ticarət Palatası (ITAZERCOM), InvestBaku ilə əməkdaşlıq çərçivəsində və Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat Nazirliyinin bir hissəsi olaraq AZPROMO ilə koordinasiyalı şəkildə həyata keçirilib.
Bu hesabat 2016-ci ildən bəri Avropa İttifaqının Azərbaycandakı Nümayəndəliyi tərəfindən maliyyələşən illik “Aİ-Azərbaycan Biznes Forumu” çərçivəsində hazırlanmışdır.
Daha çox hesabatBu Layihə Aİ tərəfindən maliyyələşdirilir və biznes mühitini yaxşılaşdırmaq və ölkənin iqtisadiyyatının şaxələndirilməsini dəstəkləməklə Azərbaycanda qeyri-neft sektorunu gücləndirmək məqsədi daşıyır.
Layihənin əsas vəzifələri Aİ və Azərbaycan arasında iqtisadi əməkdaşlığın təşviqi, Azərbaycanda biznes mühiti və investisiya imkanları haqqında məlumatlılığın gücləndirilməsi, dövlət-özəl dialoqunun gücləndirilməsinə həsr olunub.