Aİ-Azərbaycan Biznes Forumu 2022 Avropa İttifaqının Azərbaycandakı Nümayəndəliyi tərəfindən COWI Belçika, Azərbaycan-Fransa Ticarət və Sənaye Palatası, İtaliya-Azərbaycan Ticarət Palatası, InvestBaku və AZPROMO ilə birgə 17 may 2022-ci il tarixində Fairmont Hoteldə təşkil olunur.
Aİ-Azərbaycan Biznes Forumu Aİ və Azərbaycan arasında iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi, şirkətlərə səmərəli şəbəkə qurmaq, fikir və çağırışlar mübadiləsi imkanı vermək, o cümlədən dövlət-özəl dialoqu təşviq etməklə iqtisadiyyatın şaxələndirilməsini dəstəkləmək və Azərbaycanda biznes mühiti və investisiya imkanları haqqında məlumatlılığı artırmaq üçün illik yüksək qiymətləndirilən beynəlxalq tədbirdir.
Forumda iştirak etmək istəyən bütün şəxslər vəzifəsindən, ölkəsindən və şirkətdən/təşkilatdan asılı olmayaraq qeydiyyatdan keçməlidirlər. Bütün formalar nəzərdən keçiriləcək və dəvət məktubları daha sonra e-poçt vasitəsilə göndəriləcək.